skip to Main Content

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetlerimiz kapsamında detaylı olarak yaptığımız güvenlik risk analizlerine bağlı olarak; binalarınızı, iş yeri ve ofislerinizi, çalışanlarınızı, faaliyetlerinizi, ürünlerinizi, müşteri ve ziyaretçilerinizi korumak amacıyla geliştirdiğimiz güvenlik tedbirlerimiz kendinizi daha güvenli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İletişim

  • Telefon: 0 212 616 36 36
  • Whatsapp: 0542 420 87 88
  • E-mail: bilgi@janusguvenlik.com
0 212 616 36 36 bilgi@janusguvenlik.com E-Katalog

Güvenlik Sektöründe Drone Kullanımı

Güvenlik Sektöründe Drone Kullanımı

Drone teknolojisinin gelişmesi, kameralı drone marka ve modellerinin yaygınlaşması, havada kalma sürelerinin artışı ve daha uzun mesafelerde uçuş yapabilmeleri karşısında güvenlik kameralı drone helikopter teknolojisini güvenlik sektöründe ilk defa kullanan firma olmanın gururunu yaşamaktayız.

Güvenlik dronları firmamız tarafından aşağıdaki şartlar ve amaçlar dahilinde kullanılır;

  • Denetim ve teftiş esnasında denetçiler tarafından drone araçları kullanılarak, gerek güvenlik görevlilerinin denetimi ve gerekse korunan projedeki kritik noktaların otomatik kontrolü için belirli zaman aralıklarında kullanılır.
  • Elit projelerde her bir proje sorumlusuna bir adet gezici drone zimmetlenerek, belirli periyodlarda, GPS teknolojisi kullanılarak, belirli rota ve önceden belirlenmiş noktalarda gözlemleme sağlayarak daha etkin devriye hizmeti sunarak maksimum güvenlik sağlanacaktır.
  • Kullanım esnasında projenin ve hizmet alanların mahremiyetine halel gelmeyecek, kişisel hayat ve ticari sır kavramlarına azami şekilde uyulacak ve proje sorumlusunun uygun görmediği alanlarda uçuş ve/veya kamera kayıt işlemi yapılmayacaktır.

Drone nedir?

Drone, İngilizce anlam olarak “erkek arı” demektir. Telaffuzu dron ‘dur.
Türkçe anlam olarak Drone, Dört pervaneli helikopter veya İHA (insansız hava aracı) olarak geçmektedir.

Projeye göre farklılık arzetmesine rağmen kullandığımız güvenlik dronlarının:

  • Uygun havada kalma süresi ve koruması sağlanan alana uygun menzil mesafesi.
  • GPS modülü ve WIFI ile Belirlenmiş noktaları otomatik olarak ziyaret ederek noktadan anlık görüntü (kamera çekimi/fotoğraf çekimi) alınması
  • Belirli rotalar izleyerek görüntü kaydetmek suretiyle drone devriye hizmeti sağlanması
  • Cihaza özel Kablosuz uzaktan kumanda veya IOS (Apple – Iphone, Ipad, iPod Touch gibi) veyahut Android işletim sistemlerine uyumluluk.

gibi ortak özellikleri mevcuttur. Aynı zamanda koruma alanını koruyan, başka droneların korunan bölgeye yaklaşmasını önleyen bekçi drone çeşitlerini de innovatif bir güvenlik teknolojisi haberi olarak müjdelemiş olalım.

Back To Top