skip to Main Content

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetlerimiz kapsamında detaylı olarak yaptığımız güvenlik risk analizlerine bağlı olarak; binalarınızı, iş yeri ve ofislerinizi, çalışanlarınızı, faaliyetlerinizi, ürünlerinizi, müşteri ve ziyaretçilerinizi korumak amacıyla geliştirdiğimiz güvenlik tedbirlerimiz kendinizi daha güvenli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İletişim

 • Telefon: 0 212 616 36 36
 • Whatsapp: 0542 420 87 88
 • E-mail: bilgi@janusguvenlik.com
0 212 616 36 36 bilgi@janusguvenlik.com E-Katalog

Bina ve Çevre Kontrolü için kullanılan Güvenlik Cihazları

Bina Ve Çevre Kontrolü Için Kullanılan Güvenlik Cihazları

Janus Özel güvenlik hizmetleri ifa edilirken bina ve çevrenin kontrolü için kullanılan teknoloji ürünü cihazlar genel olarak aşağıda listelenmiş olup, her bir özel güvenlik cihazı için ayrıntılı bilgilere güvenlik teknolojileri bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu cihazlar;

Bina ve Çevrenin kontrolünde kullanılan Cihazlar

 1. Kapalı Devre Televizyon Sistemleri: Uluslararası elekotronik terimi olarak kullanılan CCTV (Closed Circuit Television) teriminin Türkçe karşılığı “Kapalı Devre TV İzleme Sistemi”dir. Ancak Kapalı devre TV izleme sistemlerinin televizyon sisteminden farkı; Bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine lokal (bölgesel) bir alan içinde görüntü izleme sistemi olarak kullanılmasıdır.
  • Kapalı Devre Kameralar:  CCTV sistemleri için kamera en önemli ve olması gereken bir cihazdır. Kameraların ayrılmaz parçaları olan lensler kameranın önünde bulunup, görüntünün mercekler yardımıyla CCD sensörün üzerine düşmesini sağlar. Takılıp çıkartılabilir, özelliklerine göre kameralar değiştirilebilir .
  • Renkli Kameralar: Alışveriş merkezleri, Siteler, mağazalar, okul ve üniversiteler, marketler, fabrikalar, döviz büroları, oteller gibi halka açık ve yoğunluğun fazla olduğu, ışık oranlarının da gözle görülebilir seviyede ya da fazla olduğu alanlarda kullanılır. Renkli kamera kullanımı ile hedeflenen amaç, kişileri renk ve kıyafetlerine göre tespit etmek, ürün takibini ve reyonları renklerine göre ayırt edebilmektir. Bu nedenle kamuya açık yerlerde renkli sistemlerin kullanmalısında fayda vardır.
  • Gece-Gündüz Kameralar: Day&Night camera olarak nitelendirilen bu kameralar ışık hassasiyetine göre renkli ya da siyah-beyaz olarak çalışır. Gündüzleri renkli, hava kararmasından sonra ise (ışık seviyesinin belirli bir lux değerinin altına düştükten sonra) siyah beyaz konumuna geçen kameralardır. Hem iç hem dış mekanlar uygulamalarında tavsiye edilir.
  • Monitörler : Kamera üzerine düşen görüntünün ,video sinyaline çevirilikten sonra bir ekranda oluşturulmasını sağlayan cihazdır. CCTV Monitör televizyona benzer, ancak aralarındaki fark, monitörlerde tuner katı bulunmamasıdır.
 2. İkaz ve Alarm Sistemleri: Ev, işyeri, yazlık, depo, fabrika gibi alanlarda kurulan bu güvenlik sistemleri ile 24 saat elektronik koruma sağlanarak, tehlike bölgelerine yerleştirilen elektronik dedektörler sayesinde, hırsızlık girişimi algılanarak sirenler devreye sokulur. Alarm sisteminin gönderdiği sinyaller hemen Merkezi Güvenlik İstasyonu (alarm izleme merkezi) tarafına ulaşır ve bu şekilde Emniyet Güçleri ve yetkili kişiler kısa bir süre içerisinde kolayca ikaz edilir. 
 3. Yangın Alarm ve Yangın Söndürme Sistemleri: Risk unsurları arasında önemli bir konu olan yangın, telafisi mümkün olmayan, can ve mal kayıplarına yol açabilecek bir felaket olup, Yangın ile mücadelede ilk aşama ve en önemli etmen olan Yangın Alarm Sistemleri; Isıya, dumana ve gaza
  duyarlı değişik tiplerdeki dedektörlerden oluşan ve Merkezi Alarm Haber Alma Merkezi tarafından kesintisiz gözlem altında tutulan bir güvenlik sistemidir.
Back To Top