skip to Main Content

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetlerimiz kapsamında detaylı olarak yaptığımız güvenlik risk analizlerine bağlı olarak; binalarınızı, iş yeri ve ofislerinizi, çalışanlarınızı, faaliyetlerinizi, ürünlerinizi, müşteri ve ziyaretçilerinizi korumak amacıyla geliştirdiğimiz güvenlik tedbirlerimiz kendinizi daha güvenli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İletişim

  • Telefon: 0 212 616 36 36
  • Whatsapp: 0542 420 87 88
  • E-mail: bilgi@janusguvenlik.com
0 212 616 36 36 bilgi@janusguvenlik.com E-Katalog

Özel Güvenlik Görevlisi Nelere Dikkat Ediyor?

Özel Güvenlik Görevlisi Nelere Dikkat Ediyor?

Bir binayı korurken güvenlik görevlileri, herhangi bir kapının durumunu sürekli olarak kontrol etmelidir. Binanın daha hassas kısımlarına yol açanlar genellikle diğerlerinden daha fazla dikkat çekmektedir. Sadece kapıya bakmak ve açık olup olmadığını anlamaktan ziyade, iyi eğitilmiş güvenlik görevlileri genellikle kilidi kontrol etmek ve kurcalama işaretleri bulmak için ek bir adım atmaktadır. Bu, bir kişinin bu kapıyla binaya girmeye çalıştığı ve daha fazla araştırmayı gerektireceği ve muhtemelen bunu engellemek için daha fazla güvenlik unsuru getireceği anlamına gelebilir.

Şüpheli nesneler için dışarı bakıyor

Günümüzde, terörist saldırı tehdidi, dünyanın hemen hemen tüm bölgelerinde çok gerçektir. Eğitimli bir güvenlik görevlisi olması, böyle bir grevin önlenmesi söz konusu olduğunda bir avantajdır. Bu güvenlik görevlileri, devriyeleri sırasında, çanta, evrak çantası ve potansiyel olarak zararlı olabilecek diğer nesneler gibi yerinde olmayan nesnelere de dikkat ederler. Maddenin çok şüpheli olması halinde, öğenin bir bomba ekibi gibi profesyonel bir organ tarafından incelenmesini sağlamak için yetkileri vardır. Düzenli olarak kapsamlı devriyeler bu olayları engelleyebilir.

Tuhaf davranışları olan kişilere dikkat çekmek

Cansız nesnelerin yanı sıra, yeterli korumaya sahip özel güvenlikgörevlileri de genellikle muhafızların koruduğu bir güvenlik tehdidi oluşturabilecek bireyleri nasıl teşhis edip ele alacakları konusunda öğretilir. Bunu etkili bir şekilde yapabilmek için güvenlik görevlisi, herhangi bir iş sahibi olmak zorunda kalmadan, çok uzun süre aynı yerde asılı olmak gibi belirli davranışlara dikkat etmelidir. Onlar hakkında da kayda değer bir görünüşe sahip olabilirler. Temel olarak, bu, potansiyel olarak tesis için bir güvenlik riski teşkil eden bireyleri tanımlamak için beden dilinde okuma becerisine sahip olmaktan ibarettir.

Vücut dilini okumak doğuştan gelen bir beceri değildir, bu yüzden gardiyanların nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenmek için eğitilmeleri gerekir. Ayrıca, herhangi bir tesisi güvence altına alırken, eğitimli muhafızları işe almaya teşvik edilmesinin nedeni de budur.

Devam eden suçları tespit etmek ve onları durdurmak

Düzenli bir devriye sırasında, bir güvenlik görevlisinin devam eden bir suçu tespit etme şansının en yüksek olacağıdır. Bir bina durumunda, örneğin, herhangi bir davetsiz misafir, görülemeyecek şekilde nöbetçiden uzakta bir giriş noktası seçecektir. Ancak, eğer gardiyanlar hareketliyse, bu durumda, suçu durdurma ve şüphelileri yakalama şansının artmasına yol açacak şekilde harekete yakalanma olasılıkları daha yüksektir.

İhtiyacı olabilecek kişilere yardım sağlamak

Devriye sırasında, gardiyan, kaybolan veya başka bir tür yardıma ihtiyaç duyan bireylere rastlayabilir. Bir binada, örneğin, kayıp bir müşteri, sunucu odası gibi, olması gerekmediği bir bina içinde kendilerini kolaylıkla bulabilir. Bir gardiyan devriyeye çıktığında, kayıp kişilerle temasa geçebilir ve daha sonra gitmeleri gereken yere nasıl ulaşacaklarına rehberlik edeceklerdir.

Bunlar, güvenlik görevlilerinin devriye gezerken dikkat çektiği pek çok şeyden sadece birkaçı. Bir güvenlik görevlisi, ancak uygun şekilde eğitildiyse ve bu yüzden nelere dikkat edeceğimizi bilerek bunu başarabilir.

Detaylı bilgi ister misiniz?

Hemen size ulaşalım.

Adınız (gerekli)
E-posta adresiniz (gerekli)
İletiniz

Back To Top