skip to Main Content

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri

Janus Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetlerimiz kapsamında detaylı olarak yaptığımız güvenlik risk analizlerine bağlı olarak; binalarınızı, iş yeri ve ofislerinizi, çalışanlarınızı, faaliyetlerinizi, ürünlerinizi, müşteri ve ziyaretçilerinizi korumak amacıyla geliştirdiğimiz güvenlik tedbirlerimiz kendinizi daha güvenli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İletişim

  • Telefon: 0 212 616 36 36
  • Whatsapp: 0542 420 87 88
  • E-mail: bilgi@janusguvenlik.com
0 212 616 36 36 bilgi@janusguvenlik.com E-Katalog

Özel Güvenlik Görevlilerini İşe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel Güvenlik Görevlilerini İşe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel güvenlik şirket sahiplerinin karşılaştıkları en önemli sorun kalifiye özel güvenlik elemanı bulmaktır. Fiziki özellikleri yeterli personel bulma noktasında sorun yaşanmaz ancak müşterileri hayal kırıklığına uğratmayacak personel bulmak yıldırıcı hale gelebilir. Peki doğru personeli bulmak için ne yapmak gerekir?

Kimler İşe Alınmalı?

Sicili temiz adaylar; Detaylı bir sorgulama zahmetli olsa da sicil kaydı temiz personeller ile çalışmak oldukça kritiktir. Üstelik sicil kaydı temiz olmayan personelleri özel güvenlik görevlisi olarak işe alan iş veren yüksek meblağlı tazminat davalarına da maruz kalabilir.

İnsan ilişkileri iyi olan adaylar;  Özel güvenlik personelinizin sizinle ve iş arkadaşları ile olan ilişkilerinin iyi olduğuna emin olmalısınız. Bir arada çalışmaktan mutlular mı?, yüzleri gülüyor mu?, profesyoneller mi? Unutmamanız gereken nerede çalışırlarsa çalışsınlar özel güvenlik personellerinizin sizi ve müşterilerinizi temsil ettikleridir. Pazartesi sabahı kaba ve profesyonel olmayan personellerinizin müşterilerinizi karşılamasını istemiyorsanız elbette…

Yazı yazabilen adaylar: Bildiğimiz gibi, iyi yazılmış raporlar müşterileriniz üzerinde iyi etki bırakmak adına temel noktalardandır. Özel güvenlik personeli olarak işe alacağınız personellerin yazı yazabilme yeteneğine sahip olmaları önemlidir o yüzden ilk aşamada küçük bir yazı testi uygulayabilirsiniz. Örneğin bir resim gösterip gördüklerini 200 kelimede anlatmalarını isteyebilirsiniz. Tahmin edebilirsiniz ki bu şekilde daha sonra sorun yaşayabileceğiniz bir çok personeli ilk etapta elenmiş oluyor.

İlaç- uyuşturucu taramasını geçen adaylar;  İşe alınmadan önce mutlaka tüm özel güvenlik görevlisi adaylarının uyuşturucu madde kullanmadıklarına dair sağlık kontrolünden geçmeleri gerekir. Üstelik bu kontrol sadece işe alınmadan önce değil, işe başladıktan sonra periyodik aralıklarla da yapılmalıdır.

Detaylı bilgi ister misiniz?

Hemen size ulaşalım.

Adınız (gerekli)
E-posta adresiniz (gerekli)
İletiniz

Back To Top